Organinių liekanų skaidymas bakterijų pagalba

Organinių liekanų skaidymas bakterijų pagalba
Nors mūsų auginamos dirvožemio bakterijos Azotobacter bei Bacillus megaterium yra skirtos augalams maitinti biologiniu azotu bei fosforu, dažnai sulaukiame klausimų: ar jos yra skirtos purkšti ant ražienų tam, kad greičiau suirtų augalinės liekanos. Gyvavimo cikle bakterijos atlieka daugybę funkcijų, tarp kurių ir aktyvus organinių liekanų skaidymas. Tarkim B. megaterium dėl didelio organikos poreikio savo kūno statybai yra naudojamos kaip pagrindinė sudedamoji probiotinių valiklių dalis, kurie naudojami buityje. Tačiau agronominiu požiūriu didžiausia šių bakterijų nauda, pamaitinti bei dalinai apsaugoti augalus nuo patogenų .
Siekdami sau ir klientams atsakyti į iškilusius klausimus, laboratorinėmis sąlygomis atlikome eksperimentą, kurio tikslas- Azotobacter bei Bacillus megaterium poveikis organinėms liekanoms.  Tam tikslui buvo panaudotas daržo dirvožemis bei kviečių šiaudai.
 Sumaišius dirvožemį su smulkintais šiaudais, vienas variantas buvo palaistytas vandeniu, kitas Azotobacter bei Bacillus megateriumvandeniniu tirpalu, bei paliktas apie +10 laipsnių patalpoje.
Per tris mėnesius pavyzdžiai buvo palaistomi  pagal poreikį. Tyrimas parodė, kad natūraliai dirvožemyje gyvenančios bakterijos per tris mėnesius organinių liekanų suskaidė žymiai mažiau nei kultūrinės Azotobakterino bei Fosfobakterino preparatų gamyboje naudojamos bakterijos.